Při své učitelské aktivitě má Horacio Křiklan ve zvyku shromažďovat kolem sebe kroužek studentů, kterým předpovídá slibnou budoucnost, ať už proto, že jsou z významných rodin, nebo proto, že za studia projeví nějaké mimořádné nadání.

Sám se o start jejich kariéry někdy umí postarat a na oplátku od těch, kteří skutečně jsou v životě úspěšní, inkasuje projevy vděčnosti.

Je ředitelem Zmijozelské koleje a má tendenci podceňovat morální profily svých oblíbenců, což se mu v případě velmi nadaného žáka Thomase Radlea poněkud vymstí.


Členka Křikova klubu, její rodina vlastní velký řetězec lékáren.


Vedoucí oddělení pro styk se skřety, kouzelník z mudlovské rodiny, býval členem Křikova klubu.


Barnabáš Cuffe

Šéfredaktor Denního věštce.


Kouzelnický cukrář, někdejší člen Křikova klubu. Není jasné, zda v Medovém ráji v Prasinkách jen pracuje, nebo, což vypadá pravděpodobněji, je sám majitelem této cukrárny.


Hermiona je jednou z nejdůležitějších postav celé série, Harryho věrná kamarádka, velmi pilná a talentovaná čarodějka z mudlovské rodiny, její rodiče jsou oba zubaři.

Nesčíselněkrát Harrymu pomůže její vzdělanost a sečtělost.

Je ideovou zakladatelkou Brumbálovy armády a také organizuje Společnost pro podporu občanské a životní úrovně skřítků, zkráceně SPOŽÚS.

V pozdějších dílech je postižen celý vývoj jejího milostného vztahu k Ronu Weasleymu, kterého si po skončení příběhu vezme za muže a má s ním dvě děti, dceru Rose a syna Huga.

Já bych při Hermionině zaujetí pro studium tak trochu očekával, že po absolutoriu v Bradavicích si střihne nějaké stáže na zahraničních kouzelnických školách a pak si ve zkráceném studiu ještě opatří diplom z mudlovské univerzity, např. v Cambridgi nebo Oxfordu. V pozdějších letech by mohla nahradit Minervu McGonagalovou ve funkci ředitelky Bradavic. JKR se v nějakém rozhovoru zmínila o Hermionině následné politické aktivitě, prosazující osvobození domácích skřítků. Už při úvahách o budoucím povolání v pátém dílu se zmínila o nějakém rozpracování SPOŽÚSu.


Kouzelný cukrář, na Křiklanovo doporučení přijal Ambrosia Flumeho.


Kapitánka dívčího famfrpálového družstva Holyheadské Harpyje, nekdejší členka Křikova klubu.

Jednoznačný feministický idol, inspiruje k úvahám o vztahu čarodějnictví a feminismu.


Bradavický profesor lektvarů, Zmijozel. Významná postava šestého dílu.

Vedle výuky se zabývá výběrovým kroužkem studentů, které si vytypuje podle jejich příbuzných či na základě mimořádných schopností a vytváří z nich vzájeně se podporující společnost, takzvaný Křikův klub.


Starší Harryho spolužák z Nebelvíru. Člen Křikova klubu. Když je Harry kapitánem nebelvírského famfrpálového družstva, pokusí se v konkurzu získat post brankáře, ale neuspěje. V jednom zápase zaskočí za nemocného Rona. Pro své přehnané sebevědomí způsobí katastrofu, zraní Harryho a zápas vysoce prohrají.


Hlavní hrdina. Vyznačuje se odvahou a obětavostí, a také velkou duchapřítomností v kritických situacích.

Proslavil se již krátce po prvních narozeninách tím, že přežil vražednou kletbu Avada kedavra a mimoděk tím na dlouho zbavil síly útočníka, lorda Voldemorta, který těsně předtím zavraždil oba jeho rodiče.

"Chlapec, který zůstal naživu" však s Voldemortem musí dále bojovat a o tom je koneckonců děj celého sedmidílného příběhu.

Vyrůstá v náhradní mudlovské rodině Dursleyových - strýc Vernon, teta Petunie a bratranec Dudley. Teta Petunie je sestrou Harryho matky, takže je rozená Evansová. Tato rodina zde v seznamu není uvedena, protože jsou zde hlavně kouzelníci a čarodějky a žádný její člen by se ve společnosti kouzelníků necítil dobře.

Kromě jiných aktivit je Harry od pátého ročníku vedoucím tajného kroužku studentů pro výcvik obrany proti černé magii "Brumbálova armáda".

Jeho snem je sice stát se bystrozorem a JKR se vyjářila, že tohoto svého cíle dosáhl, ale já bych si ho docela rád představil po nějakých letech praxe na ministerstvu jako řádného profesora obrany proti černé magii v Bradavicích.

Koneckonců již si profesi učitele vyzkoušel v pátém dílu. Kdo jiný, než ten, kdo porazil nejnebezpečnějšího černokněžníka všech dob, je pro takovou funkci nejlépe kvalifikován?


Zvaný lord Voldemort, mezi svými nazýván Pán zla a nejčastěji zmiňován jako Vy-víte-kdo.

Nejhroznější černokněžník, ústřední padouch celého příběhu, není zločinu, kterého by se štítil.

Jeho krédem je postmoderní relativistická představa, že není dobro a zlo, pouze bohatství a moc je kritériem správnosti chování.


Ginny je nejmladší ze sourozenců Weasleyových a Harryho největší láska. O ročník níž než Harry. Během studia se projeví jako velmi nadaná čarodějka a schopná univerzální hráčka famfrpálu, i když na pozici střelkyně hraje nejraději. Pro svůj půvab je velmi oblíbená (tohle asi filmaři nevěděli, když pro první díl vybírali představitelku, ačkoliv maskéři potom dělali asi, co mohli; taky jim Bonnie Wright Dana Radcliffa (Harryho) o půl hlavy přerostla).

Členkou Křikova klubu, samozřejmě i členkou Brumbálovy armády.

V sedmém dílu patří k triumvirátu, který vede Brumbálovu armádu.

Ginny je do Harryho zamilovaná již od jejich prvního setkání na londýnském nádraží Kings Cross v deseti letech, a když jí ve druhém dílu zachrání, jeho body asi ještě stoupnou. On si ale své city ujasní až v průběhu šestého dílu.

Po ukončení studia je po nějakou dobu podle rozhovoru s JKR hráčkou slavného dívčího famfrpálového družstva Holyheadské Harpyje. Bere si Harryho Pottera a má s ním syny Jamese (Artura) a Albuse Severuse a dceru Lily.


Eldred Worple

Autor knihy "Pokrevní bratři: Můj život mezi upíry" a někdejší student Horacia Křiklana. Měl velký zájem sepsat životopis Harryho Pottera.


Harryho spolužák, Zmijozel. Člen Křikova klubu.