Zejména zde samozřejmě uvádím všechny známé Smrtijedy, ale i některé jiné postavy, které si zařazení do této skupiny zasloužily. U Snapea to sice není možná správné, ale Harry jej skoro celou dobu za svého nepřítele považuje a má pro to docela dobré důvody.


Voldemortem dosazený ministr kouzel v období jeho druhého vzestupu. Původně jedním z ředitelů odborů, ovládán kletbou Imperius řídí ministerstvo podle Voldemortova přání.


Smrtijed, jeden z účastnků přepadení školy na závěru šestého dílu. V sedmém díle je profesorem černé magie.


Alekta Carrowová

Smrtijedka, sestra Amycuse. Účastnice přepadu školy na konci šestého dílu. V sedmém díle je profesorkou nauky o mudlech.


Vincent Crabbe

Spolužák ve stejném ročníku, Zmijozel.

Z rodiny Smrtijedů, fyzicky silný, ale nepříliš chápavý nohsled Draca Malfoye.


Smrtijed, jeden z těch, kteří byli po prvním Voldemortově pádu uvězněni v Azkabanu.


Spolužák ve stejném ročníku, Zmijozel.

Z rodiny Smrtijedů, fyzicky silný, ale nepříliš chápavý nohsled Draca Malfoye.


Smrtijed, bratr Rodolfuse.


Rodolfus Lestrange

Smrtijed, bývalý manžel Belatrix.


Belatrix Lestrangeová [Blacková]

Smrtijedka, nejoddanější Voldemortova služebnice.

Má na svědomí dvě úmrtí, která Harryho velmi silně zasáhnou: nejprve v souboji zabije Siriuse Blacka, svého bratrance a Harryho kmotra, který je mu velmi blízký. Je to na konci pátého dílu.

V posledním dílu zavraždí domácího skřítka Dobbyho.


Smrtijed. Za Popletalova šéfování vykonává pro ministerstvo funkci kata - je pověřen popravou hypoglyfa Klofana. Po znovuoživení jej Voldemort přivítal výrokem, který osvětluje, že se jedná o sadistu.


Draco Malfoy

Harryho spolužák, Zmijozelská kolej. Chytač zmijozelského famfrpálového týmu, zmijozelský prefekt. Ještě před prahem dospělosti se může chlubit vypáleným znamením Zla na levém předloktí - znak příslušnosti k Smrtijedům. Po celý děj je Harrymu věrným úhlavním nepřítelem. Jednou jej Harry nechtěně málem zabije, v posledním díle mu naopak zachrání život.


Lucius Malfoy

Otec Draca Malfoye.

Smrtijed, kterému se po prvním Voldemortově pádu nic nedokázalo a díky svým penězům a kontaktům na Ministerstvu kouzel získá například i postavení předsedy školní rady Bradavic. Po boji na Odboru záhad Ministerstva kouzel v závěru pátého dílu si jde přece jen zaslouženě sednout do Azkabanu, nebude to ovšem nadlouho, v tu chvíli již Voldemort chystá obnovit svou moc a osvobodit Smrtijedy z Azkabanu je jeden z jeho prvních kroků.


Narcisa Malfoyová [Blacková]

Smrtijedka, manželka Luciuse a matka Draca. Sestra Belatrix Lestrangeové a Andromedy Tonksové.


Mulciber

Spolužák Harryho rodičů, Zmijozel, později Smrtijed.


Jeden ze čtyř tvůrců Pobertova plánku. Obvykle znám pod přezdívkou Červíček, kterou získal za studia od svých tehdejších kamarádů: Jamese Pottera, Siriuse Blacka a Remuse Lupina.

Tehdy se také s pomocí svých kamarádů stal zvěromágem a podle potřeby se uměl proměnit v krysu. Až do třetího dílu vystupoval v krysí podobě jako Prašivka.

Jeho nejsilnější charakteristikou je však: zrádce. Harryho rodiče prodal Voldemortovi, pro něho špehoval mezi svými přáteli a jemu také pomohl k znovuzrození ve čtvrtém dílu, když pro něho "dobrovolně" obětoval ruku.


Profesor Quirrell učil Harryho v prvním ročníku Obranu proti černé magii, na konci dílu se ukázalo, že byl Voldemortovým služebníkem a ten dokonce využíval jeho tělo k přežívání. Celou dobu se ukrýval pod profesorovým turbanem.

Quirrell nakonec zahynul, když se Harryho pokusil zabít.


Zvaný lord Voldemort, mezi svými nazýván Pán zla a nejčastěji zmiňován jako Vy-víte-kdo.

Nejhroznější černokněžník, ústřední padouch celého příběhu, není zločinu, kterého by se štítil.

Jeho krédem je postmoderní relativistická představa, že není dobro a zlo, pouze bohatství a moc je kritériem správnosti chování.


Augustus Rookwood

Smrtijed, v prvním Voldemortově období vzestupu vysoký ministerský úředník a jeho špeh na Ministerstvu.

Když došlo k hromadnému útěku z Azkabanu ve FŘ, v Denním věštci se o něm psalo jako o Algernonu Rookwoodovi. Ale to je jen chyba v českém překladu, v originále je správně Augustus.


Thorfinn Rowle

Smrtijed, jeden z těch, kteří Harryho, Rona a Hermionu překvapili v mudlovské kavárně na Tottenham Court Road, účastnil se již přepadení školy na konci šestého dílu, při kterém umírá Brumbál.


Syn vysokého ministerského úředníka Bartemia Skrka, je považován za zemřelého v Azkabanu, kam byl odsouzen za účast na mučení bystrozorů Longottomových, Nevillových rodičů.

Ve čtvtém díle významná postava, na Voldemortův příkaz se v Bradavicích celý rok vydává za Pošuka Moodyho a učí obranu proti černé magii – neortodoxně a velmi dobře, jako sám Moody – pak Harryho přihlásí do Poháru tří kouzelníků a pomáhá mu v půběhu soutěže k vítězství, ale jenom proto, aby pomocí přenášedla Harryho poslal přímo Voldemortovi do rukou.


Severus Snape

Harryho profesor, nejprve vyučuje lektvary, v šestém ročníku obranu proti černé magii. V sedmém dílu, kdy Harry se svými dvěma nejbližšími kamarády již Bradavice nenavštěvuje, působí ve funkci ředitele školy. Jemu přísluší alias Princ dvojí krve, který se v šestém díle stává tak důležitým, ale teprve na konci tohoto příběhu se to odhalí.

Složitá postava. Původně Smrtijed, který se ale dal do služeb Albuse Brumbála a ten se za něho zaručil na ministerstvu. Mnoha členům Fénixova řádu není zcela jasné, jak mu může Brumbál důvěřovat, je současně členem Řádu a dělá dvojitého agenta. Mezi Smrtijedy zase předstírá, že ve Fénixově řádu špehuje pro Voldemorta.

Snape Harryho skoro po celý děj nezakrytě nesnáší a vice versa mu Harry přičítá ty nejpodlejší úmysly. Když na konci šestého dílu před Harryho očima zabije Brumbála, zdá se, že na Harryho mínění o Snapeovi došlo a Brumbál mu důvěřoval naivně.

Profesor Snape Harryho sice ve svých hodinách mnoho nenaučil, ale s pomocí jím upravané učebnice se Harry stal v Křiklanově třídě lektvarovým šampiónem ročníku.

Nakonec až těsně před závěrečnou bitvou, po smrti profesora Snapea, dozví se Harry o Snapeově celoživotní lásce k Harryho matce, pozná celý jeho profil, jeho motivaci i důvod averze vůči Harrymu (žárlivost na Harryho otce Jamese, kterému je Harry velmi podoben a který Snapea ve škole šikanoval), pravdu o Brumbálově smrti, a také Snapeovy zásluhy v boji proti Voldemortovi.

Harryho úcta k tomuto statečnému muži se odrazí i v tom, že svého druhého syna posléze nazve Albus Severus, po dvou bradavických ředitelích.


Pravděpodobně nejdivočejší z vlkodlaků. Za svoje poslání považuje pokousat a nakazit co možná nejvíc lidí. Specializuje se na děti. Zarputilý propagátor myšlenky, že vlkodlaci si zaslouží krev a měli by se normálním lidem mstít. Působí v řadách Smrtijedů, i když se mu nedostalo skutečného přijetí, nemá vypálené znamení Zla na předloktí.


První náměstkyně ministra - za Popletala i za Břichnáče. V pátém ročníku vyslána ministerstvem do školy v Bradavicích jako profesorka a vyšetřovatelka, zejména za účelem potlačení informace o Voldemortově znovuzrození.

Ona také zosnovala útok mozkomorů na Harryho a jeho bratrance na začátku pátého dílu.

Neváhala jako školní trest používat mučení.

Postupně vyštvala některé profesory, nakonec i Brumbála a sama začala řídit školu. Nedopadla ovšem nejlépe, když ji Hermiona vlákala do Zapovězeného lesa a ona se zde obořila na rozzuřené kentaury, nadávajíce jim špinavých kříženců.

V posledním díle vystupuje také jako předsedkyně komise pro odhalování kouzelníků z mudlovských rodin. Ač sama ke Smtijedům nepatří, svým působením se jim ve službě zlu vyrovná.


Smrtijed, většinu dílů je v Azkabanu, jeden z těch, kteří ve FŘ odtud hromadně utečou, s Voldmortovou pomocí. Za druhé vlády zla, v RS je na Břichnáčem vedeném Ministrstvu kouzel vedoucím Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů.


Kouzelník, který si rád dělá ošklivou legraci z mudlů. V pátém ročníku měl být potrestán za chrlící toalety, trestu ušel svědectvím proti Brumbálově armádě.