Harry vyrůstá jako sirotek, takže by se mohlo předpokládat, že skupina Rodina nebude moc velká, zvláště když mudlovské příbuzné - Dursleyovy včetně tety Marge - zde neuvádím.

Jejich charakteristickým rysem konečně je, že se v přítomnosti kouzelníků necítí dobře.

Ovšem je zde jak Harryho kmotr Sirius Black, tak Teddy Lupin, kterému se stal kmotrem naopak Harry sám.

V závěru příběhu se také dozvídá o dávném předku, jímž je nejmladší z legendárních Tří bratří Peverellů, tím se tedy stávají i ostatní "bratři" jeho praprastrýci.

Také celá rodina Weasleyových by se dala řadit k Harryho příbuzným, když si Harry vezme Ginny a Ron Hermionu, je i Hermiona jeho švagrovou, ale tolik to nekomplikujme.


Harryho kmotr, nejlepší přítel jeho otce Jamese. Jeden ze čtyř tvůrců Pobertova plánku. Jako zvěromág se umí proměnit ve velkého černého psa, proto přezdívka Tichošlápek, někdy též Čmuchal. Členem prvního i druhého Fénixova řádu.

Jeho vztah s Harrym je poměrně krátký, neboť se teprve na konci třetího dílu alepoň v očích Harryho a jeho přátel očistí od nařčení ze zrady, která zavinila smrt Potterových a ohrožení i Harryho života v raném věku.

I pak žije jako psanec na útěku (je prvním, komu se zdařil útěk z Azkabanu, hlídaném mozkomory), všeobecně je očištěn až po své smrti na konci pátého dílu, kdy je v souboji zabit svou sestřenicí Belatrix Lestrangeovou.


Teddy Lupin je syn Remuse a Nymfadory, Harryho kmotřenec.


Nejstarší z legendárních "tří bratří", první držitel bezové hůlky.


Cadmus Peverell

Prostřední z legendárních "tří bratří", držitel Kamene vzkříšení


Ignotus Peverell

Nejmladší z legendárních "tří bratří", původní držitel neviditelného pláště. Pravděpodobně dávný předek rodiny Potterů, ve které se plášť dědí až k Harrymu.


Harry Potter

Hlavní hrdina. Vyznačuje se odvahou a obětavostí, a také velkou duchapřítomností v kritických situacích.

Proslavil se již krátce po prvních narozeninách tím, že přežil vražednou kletbu Avada kedavra a mimoděk tím na dlouho zbavil síly útočníka, lorda Voldemorta, který těsně předtím zavraždil oba jeho rodiče.

"Chlapec, který zůstal naživu" však s Voldemortem musí dále bojovat a o tom je koneckonců děj celého sedmidílného příběhu.

Vyrůstá v náhradní mudlovské rodině Dursleyových - strýc Vernon, teta Petunie a bratranec Dudley. Teta Petunie je sestrou Harryho matky, takže je rozená Evansová. Tato rodina zde v seznamu není uvedena, protože jsou zde hlavně kouzelníci a čarodějky a žádný její člen by se ve společnosti kouzelníků necítil dobře.

Kromě jiných aktivit je Harry od pátého ročníku vedoucím tajného kroužku studentů pro výcvik obrany proti černé magii "Brumbálova armáda".

Jeho snem je sice stát se bystrozorem a JKR se vyjářila, že tohoto svého cíle dosáhl, ale já bych si ho docela rád představil po nějakých letech praxe na ministerstvu jako řádného profesora obrany proti černé magii v Bradavicích.

Koneckonců již si profesi učitele vyzkoušel v pátém dílu. Kdo jiný, než ten, kdo porazil nejnebezpečnějšího černokněžníka všech dob, je pro takovou funkci nejlépe kvalifikován?


James Potter

Otec Harryho. Jeden ze čtyř tvůrců Pobertova plánku, známý jako Dvanácterák, protože jako tajný zvěromág se uměl proměnit v jelena. Také skvělý famfrpálový chytač a velmi nadaný a schopný kouzelník. Člen prvního Fénixova řádu.


Lily Potterová [Evansová]

Harryho matka. Jako studentka vynikala zejména v lektvarech, ale byla velmi nadaná i v ostatních oborech.

Členka prvního Fénixova řádu.

Za svého syna položila život a svou obětí jej vybavila kouzelnou ochranou, kterou Voldemort nedokázal překonat. V tom bylo ono tajemství "chlapce, který zůstal naživu".


Ginny je nejmladší ze sourozenců Weasleyových a Harryho největší láska. O ročník níž než Harry. Během studia se projeví jako velmi nadaná čarodějka a schopná univerzální hráčka famfrpálu, i když na pozici střelkyně hraje nejraději. Pro svůj půvab je velmi oblíbená (tohle asi filmaři nevěděli, když pro první díl vybírali představitelku, ačkoliv maskéři potom dělali asi, co mohli; taky jim Bonnie Wright Dana Radcliffa (Harryho) o půl hlavy přerostla).

Členkou Křikova klubu, samozřejmě i členkou Brumbálovy armády.

V sedmém dílu patří k triumvirátu, který vede Brumbálovu armádu.

Ginny je do Harryho zamilovaná již od jejich prvního setkání na londýnském nádraží Kings Cross v deseti letech, a když jí ve druhém dílu zachrání, jeho body asi ještě stoupnou. On si ale své city ujasní až v průběhu šestého dílu.

Po ukončení studia je po nějakou dobu podle rozhovoru s JKR hráčkou slavného dívčího famfrpálového družstva Holyheadské Harpyje. Bere si Harryho Pottera a má s ním syny Jamese (Artura) a Albuse Severuse a dceru Lily.